AI [Tomorrow Summit]

# GeleceğeKoşuyoruz


24-25 Mart 2023

“Yapay zeka…
Artık geleceğin değil, bugünün teknolojisi…

2030 yılına kadar 15.7 trilyon dolar ekonomik hacim yaratacak bir teknoloji…

Yapay zeka yakın gelecekte hayatımızın her alanına nüfuz etmiş olacak.

Başlama tuşuna basıldığı andan itibaren adeta dünyanın kendi etrafında dönme hızını hissedeceğimiz bir etki oluşacak. İşte tam da bu yüzden, toplumumuzun bu konuda bilgi birikimini ve farkındalığını artırmak üzere 11 Mart 2022 tarihinde ‘’Geleceğe Geç Kalma’’ sloganıyla 1. AI [Tomorrow Summit]’i düzenledik.

1. AI [Tomorrow Summit]’te 15 özel oturum, alanında uzman ulusal ve uluslararası 63 konuşmacıyla yapay zekayı enine boyuna ele aldık ve 3.094 tekil katılımcıyla da online zirveler arasında katılımcı rekorunu kırmış olduk.

2. AI [Tomorrow Summit]’te tempomuzu daha da artırarak 20 özel oturum, 80’den fazla alanında uzman ulusal ve uluslararası konuşmacıların da katılacağı ve 2 gün sürecek online bir zirveyi gerçekleştirecek olmanın heyecanını şimdiden yaşıyoruz. Aynı zamanda bazı oturumlarımızda da Metaverse Stüdyosu’ndan yayınımızı gerçekleştirerek bir ilke imza atmayı da hedefliyoruz.

Geçtiğimiz yıl ‘’Geleceğe Geç Kalma’’ dedik, bu yıl da ‘’Geleceğe Koşuyoruz’’ diyoruz.

Yapay zeka üzerine hararetli tartışmalara ortak olmaya, başarı hikayeleri dinlemeye, kurumsal çözümlere ve henüz gün ışığına çıkmamış araştırma verilerine ulaşmaya, bilgi paylaşımına ve yapay zeka ağı oluşturmaya 2. AI [Tomorrow Summit]’e sizleri bekliyoruz.

Türkiye’de ilk kez yapay zeka odaklı çalışmaların da ödüllendirileceği 2. AI [Tomorrow Summit], kamuoyuna açık bir şekilde sosyal medya platformlarından online ve canlı yayınlanacak.

Yapay zekalı “Geleceğe Koşuyoruz” diyor ve herkesi 2. AI [Tomorrow Summit]’e bekliyoruz. “