AI [Tomorrow Summit]

# GeleceğeKoşuyoruz


24-25 Mart 2023

Yapay zekaya dair farkındalık yaratmak ve sektörün gelişimine dair bir platform oluşturmak doğrultusunda kurulan ve Türkiye’de yapay zeka konusundaki ilk sivil toplum kuruluşlarının başında gelen Yapay Zeka Politikaları Derneği (AIPA), Şubat 2021’de kurulmuş bağımsız bir dernektir.

Başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada yapay zeka politikaları üreten lider bir sivil toplum kuruluşu olma vizyonuyla eğitimden enerjiye, sağlıktan turizme kadar belirlediği 18 çalışma alanında çeşitli faaliyetler yürütmüş ve politika yapım süreçlerine katkı sağlamıştır.

Bugüne kadar birçok eğitim ve etkinlikler düzenleyen, araştırma raporları hazırlayarak kamuoyuna sunan, çeşitli akademik ve global işbirliklerine imza atan AIPA, geçen sene 11 Mart 2022 tarihinde Türkiye’nin en kapsamlı ve sürdürülebilir yapay zeka zirvesi olan AI [Tomorrow Summit]'i düzenlemiştir.

AIPA bu yıl da 24-25 Mart 2023 tarihlerinde bu defa iki gün üst üste çok daha geniş kapsamlı programı ile alanında uzman yerli ve yabancı konuşmacıları bir araya getirerek çeşitli panel ve çalıştaylara ev sahipliği yapacaktır.